VARDEN - Western Wayne Middle School has announced the Third Quarter Honor Roll for the 2012-2013 school year:

6th Grade

First Honors

Samantha Atcavage, Paige Barillo, Emily Barone, Emilie Bifano, Maya Black, Dalton Buckman,

Rachel Butler, Juan Cardenas, Robert Carey, Emily Christina, Samantha Collins, Evan Coons,

Geno Denaro, Jillian Dudley, Dravyn Falsone, Keith Franc, Hannah Fryzel, Melody Gershey,

Patrick Gilligan, Mia Giordano, Madison Godrey, Abigail Gogolski, Rachael Harsch, Andrew

Harsche, James Hobson, Grace Hollister, Victoria Hutchinson, Madison Kapschull, Elizabeth

Kirchoff, Amanda Kornutiak, Jake Kunz, Nicolette Kuplack, Kellianne Lindsay, Jessica

Madden, Allison Mattern, Stephen Maurer, Ksxenia McElroy, Nicholas McGlone, Brianna

Metschulat, Katherine Moore, Erin Murphy, Sarah Muzzy, Stephen Orchard, Claire Pfaeffle,

Gabriel Pieros, Vaeda Pontosky, Elizabeth Pulice, Misty Rodriguez, Lucas Scott, Calla Shaffer,

Ann Skirpan, Edward Sledzinski, Cosette Talarico, Michael Tomasetti, Krystal Tregaskis,

Caroline Trygar, Bryce Urian, Josephine Valanda, Dylan Walck, Celina Yannone and Sammie

Zou.

Second Honors

Megan Herlihy, Amber Antidormi, John Barcarola, Alexander Boots, Emily Campisi, Ashly

Chapman, Gianna DeBastiani, Tyler Dulney, Brandon Garnett, Gracie Guarino, Mitchell Herzog,

Timothy Hess, Brody Hinds, Kayli Hineline, Alexandra Johannes, Allyssa Johnson, Hannah

Korowaj, Connor Kwiatkowski, Alexander Marks, Bryan McGlone, Jenna Mead, Jakob Ortola,

Zechariah Peter, Wilbur Peterson, Melissa Petrilak, Victoria Petrosky, Breanna Price, Melanie

Roberts, Kyra Rodger, Alexis Rousseau, Elisa Rush, Arron Sanders, Journey Sosa, Grace Straka,

Justin Tavarez, Brianna Trutt, Cameron Tunilo and Thomas Wilson.

7th Grade

First Honors

Tylea Alpaugh, Grace Alvarez, Morgan Amorine, Caitlin Bagnick, Laura Booths, Alexandra

Buckman, Benjamin Burkhardt, Ryan Cavage, Desiree Counterman, Lauren Courtright, Alexander Curtis, Kaitlin Duda, Caitlin Falloon, Amanda Herold, Mallory Jablon, Sarah Johnson, Kaitlyn Juhasz, Grace Karaki, Claudia Kovaleski, Brady McElheny, Devon Merritt, Lilli Millon, Gwen Mills, Brady Olsommer, Samantha Pritzlaff, Skyler Skold, Spencer Smith, Skye Smith, Jason Telese, Vidya Vanyo, Morgan Wagner and Abigail Zeiler.

Second Honors

Ethan Podunajec, Maxwell Burrier, Chayni Carroll, Katie Chapman, Julianna Deeter, Summer

Franklin, Cole Fuller, Ashley Kline, Crystal Marks, Jonathan Mistishin, Brianna Neales, JeAnna

Pavlovich, Eric Reingold, Hannah Roedel, Courtney Schneider, Brianna Scott, Luke Silfies,

Aaliyah Sims, James Sommers, Martin Spewak, Brianna Tuite and Bailey Walck.

8th Grade

First Honors

Nicholas Bergsma, Molly Boyko, Jenna Carmen, Parker Coons, Julianna Cruz, Gavin Cruz,

Justen Cucura, Samantha Davis, Kelly DeVito, Kurt Dietrich, Shawn Dixon, Gabrielle Durso,

Benjamin Field, Connor Fratamico, Desirae Garnett, Elizabeth Grosspietsch, Mason Havenstrite,

Caitlin Henneforth, Benjamin Hollister, Theresa Hutchins, Kallie Jones, Jacob Karnick, Madison

Kornutiak, Gabrielle McFey, Ellie Motichka, Callie Mousley, Derek Ortman, Thomas Pfaeffle,

Robert Piccolo, Maggie Podunajec, Makayla Rose, Zoey Rosensweet, Jeffrey Sauers, Emily

Shaffer, Emily Stiffler, Makayla Stone, Jacob Tinklepaugh, Trevor Tochydlowski, Salina

Tregaskis, Olivia Troiano, Joseph Tufano, John Tuman, Daniel Venetz, Scott Walck, James

Warnock and Tony Zou.

Second Honors

Jessica Berger, Skyler Booths, Ethan Boots, Joseph Bronson, Korianna Burgerhoff, Sarah Burns,

Dustin Correll, Kayla DeLeo, Alivia DeLeon, Alyssa Dinning, Graham Dudley, Gina Infante,

James Kemmerer, Liam Lambiase, Mariah Lombardi, Michael Maguire, Chase Maisonave,

John Mecca, Marques Moore, Zachary Murray, Molly Nagle, Leticia Orinick, Samantha Parry,

Nathan Pauselli, Jeremiah Peter, Albert Pike, Haley Post, Rachel Roberts, Kiana Sauter and

Ashley Sheard.